hosting şirketi
Kötü Hosting Firmaları

Hosting Şirketlerinin Dikkat Edilmesi Gereken En Kötü 15 Uygulaması

İşletmenizi yarı yolda bırakmayacak bir hosting firması bulmak çokta kolay değildir. Web hosting şirketlerinin yaptığı ve dikkat etmeniz gereken en kötü 15 uygulaması nelerdir? Onların küçük sırlarını sizinle paylaşacağız.

İşletmenizi internet ortamına taşımayı ya da hosting firmanızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, kesinlikle ihtiyacınız olan şeylerden biri iyi bir web barındırma hizmetidir. Ancak işinizi yarı yolda bırakmayacak bir hosting firması bulmak çokta kolay olmayabilir.

Gizli ücretler, zorunlu yükseltmeler, sözleşme maddelerine gizlenmiş taahhütler vb. ile vasat bir web hosting hizmeti ile karşılaşmanız çok olasıdır. Aslında, günümüzün en popüler hosting firmaları bile size karşılayamayacakları hizmetleri vaat edeceklerdir. Bu nedenle, hangi barındırma hizmetinin iyi ve hangilerinin kötü olduğunu anlamaya çalışmaktan çok, bu şirketlerin işinize yarardan çok zarar verecek özel uygulamalarını anlamak daha önemlidir.

“En kötüsüne hazırlanmak karamsarlık değildir. Buna gerçekçi olmak diyebilirsiniz.”

Tüm dijital pazarlamacılara ve işletme sahiplerine yardımcı olmak için, hosting şirketleriyle uğraşırken karşılaşabileceğiniz en kötü uygulamaları bir araya getirdik. Tabii ki, bunu cesaretinizi kırmak için söylemiyoruz. Amacımız size yardımcı olmak. Bu, web hosting ‘in karanlık tarafını ortaya çıkarmak anlamına gelse bile ışığı görmenize yardımcı olacaktır.en kötü hosting uygulamaları

1. Gerçekten yavaş oldukları halde hızlı ve performanslı sunuculara sahip olduklarını söylerler

Çok müşterisi olan popüler hosting firmaları da bu sorundan muaf değildir. Reklamlarında gerçekten agresif bir şekilde en iyisi olduklarını söylerler. Ancak, şikâyet sitelerini araştırırsanız kaç kişinin sunucu performanslarından şikâyet ettiğini öğrenince oldukça şaşırırsınız. Bu da onları büyük hacimli trafiğe ihtiyacı olan işletmeler için pek de iyi bir seçenek yapmaz.

2. Ucuz ancak gerçekten kötü bir kullanıcı arayüzü sunarlar

Kullanıcı arayüzünün amacı, müşterilerin bir şeyi zamanında ve kolay bir şekilde yapmasını sağlamaktır. Ancak çok fazla hata yaşıyorsanız ve yönetim panelinin içeriğini anlamak ve kullanmak zorsa ne kadar ekonomik olursa olsun tasarruf ettiğiniz paraya değmez.

İyi bir kullanıcı arayüzünü kötü bir kullanıcı arayüzünden nasıl ayırt edeceğinizi bilmiyor musunuz? Bu makalemiz farkı nasıl tespit edeceğiniz konusunda size yeterince fikir verecektir.

3. Sorunlarınızda size yardımcı olacak biriyle bağlantı kurmanız saatler alır

Bazı hosting şirketleri, ürünleri satıldıktan sonra müşteri taleplerini yönetmeye öncelik vermezler. Aslında, sorununuzu çözmeye bile yetkin olmayan düşük maliyetli çağrı merkezi temsilcileri olabilir. Biriyle sohbet etmek veya konuşmak için bir saat beklemenin, ancak sıfır memnuniyetle ve hiçbir çözümle sonuçlanmamanın hayal kırıklığını yaşayabilirsiniz.

4. Satın almayı düşünmediğiniz şeyler için sizden ücret alırlar

Yenilemek istemediğiniz bir sürü alan adının faturalandırıldığını hayal edin. Tabii ki, sözleşmenizde fark etmeden kabul etmiş olma ihtimaliniz var. Çünkü bu, onların hüküm ve koşulları okunamayan küçük harflerle yazılmış sözleşmelerinin derinliklerinde gizlenmiş durumda olabilir. Ama yine de size bir ön bilgi vermeleri ya da faturalandırmaya başlamadan önce bir onay e-postası almaları gerekir.

Küçük yazıları okumaya alışkın değil misiniz? Şartlar ve Koşulları okumamanın uzun vadede web siteniz için nasıl daha büyük sorunlara yol açabileceğini anlatan bu makaleye göz atın .

5. Size rakipsiz fiyatlar sunarlar ama sunucu performanslarının ne kadar kötü olduğunu öğrenince pişman olursunuz

Sık sık kapanan ve sayfaların yüklenmesi çok uzun süren bir web sitesine sahip olmak sizin için sorun değilse bu bölümü geçebilirsiniz. Ziyaretçilerinize web sitenizde iyi bir deneyim yaşatma konusunda ciddiyseniz, istikrarlı ve hızlı hosting için biraz ekstra ücret ödemek her zaman akıllıcadır.

6. Uyarmadan bir ay önce sizden ücret alırlar ve sonrasında sizi görmezden gelirler

Bazı barındırma şirketlerinin size yaşatacağı kötü tecrübe, sizin haberiniz olmadan bir şey için ücret almalarıdır. Size isteğe bağlı bir hizmet hakkında bilgi veren bir e-posta gönderebilirler. Bu e-posta “daha fazlası için burayı tıklayın” bağlantısını içerebilir. Ve siz, bunun zararsız olduğunu düşünerek tıklarsanız bunun “satın al” bağlantısı olduğunu ancak kredi kartı ekstrenizden öğrenebilirsiniz.

7. Ücretsiz ama sorunlu hizmetler verirler. Daha sonra her şeyin yoluna gireceğine dair söz vererek hizmetlerini satmaya çalışırlar

Barındırma şirketleri sırf size bir şey satmak için özellikle ücretsiz barındırma hizmetleri sunarlar. Ancak hizmeti kullanırken o kadar çok sorun yaşarsınız ki bundan kurtulmak için ödeme yapmaya ikna olabilirsiniz.

8. Alan adınızın transferini ya da yönlendirmesini zorlaştırırlar

Ücretsiz hosting şirketleri tarafından kullanılan diğer bir yaygın strateji, DNS ayarlarını bulmanızı ya da değiştirebilmenizi neredeyse imkânsız hale getirmeleridir.

Benzer ortak bir strateji ücretli web hosting sağlayıcılarında da vardır. Onlar aracılığıyla kaydettirdiğiniz bir alan adını başka bir kayıt kuruluşuna aktarmaya çalıştığınızda oldukça kafa karıştırıcı prosedürler önünüze çıkar. Bu, genellikle aktarım sürecini karmaşık hale getirerek veya alan adı aktarımlarıyla ilgili dokümanları bulunamaz yerlere gizleyerek olur.

9. Hosting hizmetlerini ücretsiz olarak sunarlar, ancak arka uç öğelerinin çoğu üzerinde kontrolünüz yoktur

Profesyonel bir geliştirici değilseniz ve ücretsiz sağlayıcılardan en iyi şekilde yararlanmanın tüm püf noktalarını bilmiyorsanız, muhtemelen ücretli bir barındırma şirketiyle çalışmanız sizin için daha iyi olabilir. Uygun bir fiyata, hayatınızı kolaylaştıracak pek çok araca sahip olabilirsiniz. Ayrıca, neredeyse her zaman daha iyi sunucu performansı garanti edilir. Ücretsiz barındırmada ise size ne verirlerse onunla yetinmeniz gerekir.

10. Size “sınırsız” hosting satarlar, ancak web sitenizin trafiği artmaya başladığında sizi farklı paketlere yükseltmeye zorlarlar

İnternetten bu konuyla ilgili pek çok şikâyet ve kötü tecrübelerin yer aldığı makaleleri okuyabilirsiniz. Pek çok kullanıcı yaşadıkları deneyimleri anlatırken, site yükleme konusunda nasıl sorun yaşadıklarından bahseder. Sonrasında hosting firmasının çok fazla trafik aldıkları için hizmeti VPS ‘e yükseltmesi gerektiğini söylerler.

Ne yazık ki bu durum, genelde daha fazla soruna ve daha da fazla kesintiye neden olur. Üstelik, artık barındırma için daha fazla para öderler. Sonuç olarak, her zaman hosting sağlayıcılarına inanmayın.

11. Paylaşımlı hosting için “sınırsız” paketler sunarlar ancak bu hiçbir zaman sınırsız değildir. Sonunda çok fazla kullanımdan zarar görürsünüz

Sınırsız bir plan seçmek ve gerçekten sınırsız olmasını beklemek, uzun vadede hayal kırıklığına ve çok fazla baş ağrısına sebep olur. Yalnızca pazarlama esnasında size verdikleri bilgilere güvenmek yerine, anlaşmanın tüm ayrıntılarını size açıklayabilecek konumda olan biriyle iletişime geçin. O zaman nelere evet dediğinizi daha iyi anlayabilirsiniz.

12. Ücretsiz bir plandan ücretli bir plana geçtikten sonra bile aynı sorunlar devam edebilir

Ücretli bir plana yükseltmenin sizi tüm sorunlardan kurtaracağını düşünebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda sorunlar ödeme yaptıktan sonra bile ortadan kalkmaz.

Dürüst olmak gerekirse, web siteniz konusunda ciddiyseniz, ilginizi çekecek ücretsiz bir web hosting yoktur. Ancak, ücretli bir paylaşımlı barındırma da çok pahalıya mal olmamalıdır.

13. Bir sorun olduğunda, destek ekibi sunucularında bir sorun olduğunu kabul etmek yerine suçu size, eklentilerinize, temanıza ve diğer her şeye yükler

Bir hosting şirketiyle uğraşırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri, destek ekibinin sorunun barındırma ile ilgili olduğunu kabul etmemesidir. Bu insanlarla ne kadar tartışırsanız tartışın, asla bir yere varamazsınız. Bu durumlarda yapılacak en iyi şey, endişelerinizi daha ciddiye alacak başka bir web hosting şirketine geçmektir.

14. Daha fazla hizmet vaat eden can sıkıcı ve ucuz reklam yöntemleri kullanırlar

Bunun ne sıklıkta olduğunu söylememize gerek yok. Hem küçük hem de büyük hosting firmalarıyla ilgili bir sorundur. Size iyi sunucu çalışma süresi, üst düzey güvenlik ve 7/24 destek ekibi gibi tüm bu harika şeyleri anlatırlar. Ancak en deneyimli hosting kullanıcılarına sorun. Size bu reklam konuşmalarının çoğunlukla doğru olmadığını ve zor yoldan öğrenmek zorunda kaldıklarını söyleyeceklerdir.

Bununla birlikte, çoğu durumda güvenebileceğiniz en iyi şey incelemelerdir. Bu nedenle, bir hosting hizmeti seçmeden en azından araştırmanız iyi bir fikirdir.

15. Kullanıcılarını bilgisayar korsanlarından ve kimlik hırsızlığından korumak için güvenliği geliştirmeye yeterince dikkat ve çaba göstermezler

Belirli bir hosting şirketini kullanırken kişilerin saldırıya uğramasıyla ilgili şikayetleri okuduysanız, bu muhtemelen doğru seviyede güvenlik sağlamadıklarının bir işaretidir. Büyüyen bir işletmeye sahipseniz, güvenlik bugün en önemli endişelerinizden biri olmalıdır. Barındırma hizmetiniz yeterli koruma sağlamıyorsa, web sitenizin tamamen silinmesinin veya ele geçirilmesinin çok fazla zaman almayacağını unutmayın.

Web Hosting Şirketleri Gerçekten Bu kadar Kötü mü?hosting şirketleri kötü mü

Her hosting firmasının zayıf ya da eksik yönleri olabilir. Dolayısıyla hepsine genel olarak kötü demek haksızlık olabilir. Ancak, sitenizi barındırması için bir şirkete güvenmek önemli bir karardır. Bu nedenle herkesi önce araştırma yapmak için zaman ayırmaya davet ediyoruz.

Vaktiniz olduğu kadar çok incelemeyi gözden geçirin. Şirketle ilk elden deneyime sahip kişilerle iletişime geçin. Sonunda, sınırlamalar dahil, mutlu olacağınızdan emin olduğunuz bir şirkete karar verene kadar ne gerekiyorsa yapın. Çünkü kabul etmek gerekir ki, kusursuz bir hizmet yoktur. Aldığınız hosting hizmetinden her zaman en iyi şekilde faydalanabilmeniz için avantajlarının dezavantajlardan daha fazla olduğunu bilmeniz gerekir.