hosting şirketi
Dedicated

Size ya da İşletmenize Özel Yüksek Kapasiteli Profesyonel Sunucular

Dedicated Sunucular

Ekonomik

4,250 ₺/ aylık

pricing icon 01
 • Intel Xeon E5 2630v4
 • 10 CPU / CORE
 • 256 GB Ram
 • 500 GB SSD Disk
 • 1 Gbit Bağlantı
 • 32 TB Trafik

Standart

10,800 ₺/ aylık

pricing icon 01
 • AMD EPYC 7282
 • 16 CPU / CORE
 • 512 GB Ram
 • 1 TB SSD Disk
 • 1 Gbit Bağlantı
 • 32 TB Trafik

Profesyonel

21,500 ₺/ aylık

pricing icon 01
 • AMD EPYC 7282
 • 2/16 CPU / CORE
 • 1 TB Ram
 • 2 TB SSD Disk
 • 1 Gbit Bağlantı
 • 32 TB Trafik

Yüksek Performans İçin Tasarlandı

Yeni fonksiyonlar, herkese maksimum güç getiriyor.

Yüksek Hız

Her sunucu, teknisyenlerimiz tarafından son teknolojiyi kullanarak özel olarak tasarlandı. Kullandığımız teknolojiler performansınızı sürekli yükseltmemiz için esneklik sağlar.

Hızlı Konfigürasyon

Bazı yer sağlayıcıların özel bir sunucuyu yapılandırması haftalar sürebilir. Uzman ekibimiz 24-72 saat içinde sunucunuzu kurar. Böylece çok daha hızlı çalışmaya başlayabilirsiniz.

RAID Depolama

Yüksek depolama alan sunucularımızda yalnızca yüksek kaliteli RAID Depolama kullanıyoruz. Sürücüleriniz tamamen yansıtılmıştır ve verileriniz için son derece iyi korunmasını sağlar.

Güçlü, Esnek Hosting

Özel çözümlerimiz, endüstri lideri ve güçlü bir platform tarafından desteklenmektedir.

Yönetim

İleri düzey kullanıcılar, dedicated sunucu barındırma hizmetlerinde, işletim sisteminden Apache’ye kadar her şeyin üzerinde sınırsız erişime ve denetime sahip olmak ister. Biz size bu sınırsız erişimi veriyoruz.

Geliştirilmiş cPanel

Her özel yapılandırma, tüm web sitelerinizi, alan adlarınızı, e-postalarınızı, kaynaklarınızı ve daha fazlasını tek bir merkezi konumdan yönetmeyi kolaylaştıran gelişmiş cPanel tabanlı arayüz seçeneği içerir.

Çoklu Sunucu Yönetimi

Birden fazla hosting hizmetine mi ihtiyacınız var? Mevcut hesabınıza paylaşılan hosting, VPS hosting veya ek dedicated hosting hizmetleri ekleyebilir ve tümünü tek bir yerde yönetebilirsiniz.

İsteğe Bağlı Eklentiler

Hesabınızı pazarlama, güvenlik, e-posta yükseltmeleri ve daha fazlası ile geliştirin.

Ölçeklenebilirlik

İşletmeniz büyüdükçe, sisteminizin de büyümesini sağlayın.Bu durumda basitten başlayarak sisteminizi zamanla genişleterek ihtiyaca göre yatırım yapın.

Alan Adı Gizliliği

Alanı adınızla ilişkili kişisel bilgileri maskeleyerek kimlik hırsızlığı, spam, kimlik avı, hacklenme riski ve bunun gibi saldırıları alan adı gizliliğini kullanarak önleyebilirsiniz.

SiteLock

Web sitelerinizi, sorunlara neden olmadan önce güvenlik açıklarını ve tehditleri tespit edip düzelterek saldırılara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyun.

- Kapsamlı ve tüm gün boyunca yönetilen sunucu desteği
- Ücretsiz sunucu kurlumu ve yapılandırılması
- Özel yazılım ve donanım entegrasyonu
- Her planda %100 güvenilir destek
- Sunucu ayarlarında tam esneklik
- Daha fazla kaynağa ihtiyaç olduğunda sizinleyiz
- Yedekli, yüksek performanslı, en iyi marka sunucular
- Modern veri merkezleri
NEDEN BİRHOST SUNUCULARI? SUNUCULARIMIZ

Öne Çıkan Özelliklerimiz

Yüksek trafikli siteleriniz varsa geleneksel hosting hizmetleri uygulamalarınız için yetersiz kalabilir. Dedicated bir sunucu sitenize hızlı, güvenilir ve kesintisiz çalışma imkanı verecektir.

e-ticaret

E-ticaret siteleri için kesinti, satışların düşmesi anlamına gelir. Dedicated sunucular, online mağazanızın en yoğun zamanlarda yüksek trafiğe dayanmasını ve böylece satışların devam etmesini sağlar.

Yüksek profilli müşterileriniz varsa, dedicated bir sunucu, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve siteleri ziyaret edecek milyonlarca kullanıcıya hızlı ve güvenilir bir deneyim ile etkilemek için mükemmeldir.

Bir web profesyoneli veya geliştiricisiyseniz, web sitelerini kendi dedicated sunucunuzda barındırarak müşterilerinizden her birinden ek gelir elde edebilirsiniz.

Dell ve HP Kalitesiyle Tanışın


Birhost olarak müşterilerimize kaliteli hizmet sunmak için en iyi markalar ile çalışıyoruz. Bu doğrultuda sunucu konusunda kendini kanıtlamış DELL ve HP markaları ile işbirliği yapıyoruz.

Bu markalara ait en son teknolojileri kullanabilme ayrıcalığına siz de sahip olmak isterseniz, sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Dedicated sunucu, sadece sahibinin kullanıma hakkına sahip olduğu bir ağdaki tek bir bilgisayardır. Bir Dedicated sunucuya sahipseniz bu durum kendi sunucu donanımınızı kullanacağınız anlamına gelir. Dolayısıyla özel bir sunucu ile tüm BT kaynakları yalnızca size özel olur ve sunucu kaynaklarının hiçbirini diğer kullanıcılarla paylaşmazsınız.
Dedicated sunucular birbirinden tamamen yalıtılmıştır ve müşteriler sunucularını istedikleri şekilde yapılandırmak için tam erişime sahiptir.
Özel sunucu barındırma, büyük miktarda trafiğe sahip büyük web siteleri için uygundur.
Bu tür barındırma kurulumunda bir web sitesi sahibi, sunucu ortamı üzerinde tam kontrol sahibi olur. Bu, büyük kuruluşlar ve işletmeler için gelişmiş güvenlik ve çözüm ile sunucuyla ilgili toplam özelleştirmeye izin verir.

Dedicated sunucular, şirketiniz veya web siteniz için yalnızca fiziksel ve yüksek performanslı sunucu ihtiyacınız olduğunda düşünülmelidir. Dedicated Hosting, paylaşımlı hosting veya VPS (sanal) sunuculardan önemli ölçüde daha hızlıdır. Aynı zamanda tüm sunucuya erişiminiz vardır. Bu, RAM, CPU, bant genişliği ve diğer kaynaklara özel erişiminiz olduğu anlamına gelir. Özel sunucular, yüksek performans gereksinimleri olan zorlu bir web siteniz varsa sitenizi başarıyla barındırabilir.

Dedicated sunuculara yazılım eklemek ve sunucu yapılandırmalarını değiştirmek için idealdir. Paylaşımlı barındırmaya kıyasla oldukça güvenilirdir ve gereksinimlerinize göre özelleştirilebilir. Tam kök ve yönetici erişimine sahip olursunuz, böylece güvenlikten işletim sistemine kadar her şeyi kontrol edebilirsiniz.

• Adanmış barındırma, tek bir sunucunun tek bir web sitesini barındırdığı son derece güçlü bir barındırma türüdür. Sunucunun kaynaklarını – disk alanı, bant genişliği, işlemci vb. – başka herhangi bir web sitesi ile paylaşmazsınız.
• Başka web siteleriyle paylaşılmadığından optimum performansı korunurken donanımın tüm kaynaklarına tam erişim elde edilmektedir. Ayrıca işletim sistemi de dahil olmak üzere tüm yüklü yazılımların tam kontrolü de sizdedir. Ayrıca, Dedicated Sunucuların veri güvenliği ve sunucu koruması özeldir.
• Dedicated sunucular, en yüksek düzeyde gizlilik, kontrol, performans ve kaynak tahsisi sağlar. Bu nedenle ortam istikrarlıdır ve özel sunucuları yüksek trafikli web sitelerine sahip müşteriler için mükemmel bir çözüm haline getirir.
• Ek olarak, BİRHOST özel sunucu planları , %99,99 ağ çalışma süresi ve müthiş müşteri desteği ile desteklenmektedir.

• Dedicated Hosting sunucuları, bir VPS Sunucudan veya diğer herhangi bir barındırma türlerine göre oldukça komplekstir. Dolayısıyla bir özel sunucuyu yönetmek için oldukça fazla teknik bilgiye ihtiyaç vardır.
• Maliyeti yüksektir. Pahalı bir özel web sunucusuna ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, bir VPS sunucusu veya bulut barındırma ile başlamak en iyisidir.

Dedicated Özel sunucular, sınırlı bir bütçeyle kurumsal sınıf bir sunucu oluşturmak isteyen müşteriler için ideal bir çözümdür.
Dedicated sunucular aşağıdaki özellikleri isteyen müşteriler için idealdir;
– Kaynak kısıtlaması yok,
– Özelleştirme için sunucuya tam kök erişimi,
– Yoğun kaynak kullanan web uygulamalarını kullanma yeteneği,
– Yüksek trafikli web sitelerini barındırma yeteneği.

Bir geliştirici, teknoloji konusunda bilgili bir kişi veya BT ekibine sahip bir işletme sahibiyseniz, özel barındırma sizin için harika bir seçim olabilir.
Özel bir sunucu, ödeme süreçlerine yüksek düzeyde güvenlik gerektiren karmaşık çevrimiçi uygulamaları ve yüksek trafikli web sitelerini barındırmak için idealdir. Ayrıca, hassas kişisel ve finansal verileri depolamak ve birden fazla web sitesine ev sahipliği yapmak için de tercih edilir. Bu nedenle, genellikle adanmış barındırma, birkaç BT departmanına sahip daha büyük şirketlerin seçimidir.
Özel web barındırma çözümü, son derece uzman teknik destek ve yardım ile tüm sunucuyu kiralamanıza olanak tanır. Sunucunuzu seçiminize göre özelleştirmekte özgürsünüz. Web sitenizin özelleştirilebilir seçeneklere ihtiyaç duyması veya sitenizin büyük miktarda trafiğine hizmet etmek için tahsis edilmiş miktarda sunucu kaynağına ihtiyacınız olması durumunda özel bir sunucu barındırma seçmelisiniz.

Özel web barındırma ile kiraladığınız fiziksel sunucu için size sunucu ortamı üzerinde aşırı kontrol yanı sıra benzersiz özelleştirme seçenekleri sağlanır. Ek olarak, size bilgi işlem kaynakları düzeyine erişim verilir.
Özel barındırma sunucusu ortamında, CPU'nuzu (merkezi işlem birimi), işletim sisteminizi, RAM/Bellek miktarını ve mevcut diğer depolama seçeneklerini özelleştirebilmeniz için de erişim verilir.

Kontrol panelleri, veritabanları oluşturma, web sitesi dosyalarını yönetme ve e-posta hesapları ve otomatik yanıtlar ayarlama gibi süreçleri kolaylaştırarak web sitelerini ve barındırma hesaplarını yönetmenize yardımcı olur. Size çok çeşitli işlevler üzerinde tam kontrol sağlarlar ve web barındırma deneyiminizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenize olanak tanırlar. Plesk ve cPanel kontrol panelleri, ek bir ücret karşılığında özel sunucunuza kurulabilir. Her ikisi de hızlı, kararlı ve güvenlidir.

Genel olarak, web sitenizle PHP, Perl veya mySQL kullanıyorsanız, bir Linux dağıtımı en uygun işletim sistemidir. ASP ve/veya MS SQL kullanıyorsanız, Windows en iyi seçimdir. Diğer bir husus, Linux'un ücretsiz olması, Windows'un ise aylık lisans ücreti ile gelmesidir. Her işletmenin gereksinimleri benzersiz olduğundan, seçeneklerinizi görüşmek için irtibata geçebilirsiniz.

İstediğiniz kadar IMAP veya POP e-posta hesabı oluşturabilirsiniz! Otomatik Yanıtlayıcılar, Yönlendirme ve Aliasing gibi özellikler de sınırsızdır.

Birhost olarak aralarından seçim yapabileceğiniz depolama sürücüleri sunuyoruz. Sunucunuzu yerel yedekleri depolamak için yedek sürücülerle, kullanılabilir depolama alanınızı hızla artırmak için kullanılan ek sürücülerle veya birincil sürücülerinizi daha büyük kapasiteli sürücülerle değiştirme olanağına her zaman sahipsiniz. Ayrıca SSD 'ler veya HDD'ler arasından seçim yapma fırsatınız da vardır. SSD 'lerin HDD 'deki benzerlerinden daha hızlı ve daha yüksek performans göstermesine rağmen, çok büyük kapasite arayanların çoğunun HDD'leri seçeceğini unutmayın. Her zaman olduğu gibi , ihtiyaçlarınıza uygun bir çözüm hakkında öneriler almak için Teknik Ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sunucularımız sınırsız sayıda web sitesini, park edilmiş alan adlarını ve alt alan adlarını destekler. Dedicated Sunucularımızda herhangi bir yapay donanım performans sınırlaması yoktur.

Özel Sunucularımız için sunduğumuz en iyi yedekleme çözümü, yerel yedeklemelerinizi depolamak için düşük bir aylık ücret karşılığında bir yedekleme sürücüsü olarak eklenebilen büyük kapasiteli HDD sürücüleridir. Zamandan tasarruf edin ve yedekleri seçtiğiniz bir 3. taraf depolama çözümü kullanın. Daha fazla ayrıntı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir VPS, Dedicated bir sunucunun BT kaynaklarını bölerek ve aynı fiziksel adanmış sunucuyu kullanarak birden çok sunucu oluşturarak yapılır.
Dedicated sunucu kullanmak ise size maksimum performansı sunar ve sunulan tüm kaynakları tam olarak siz kullanabilirsiniz.
Başka bir deyişle, dedicated barındırma ile kendinize tüm bir sunucuya sahip olmanızdır. Böylece tam özelleştirme ve kaynak tahsisi elde edersiniz. Sunucunuzda kullanılan RAM, sabit disk ve işlemci türü ve boyutu da dahil olmak üzere ekipmanı seçebilirsiniz ve bu kaynakların %100'ü web sitenize gidecektir.
Diğer taraftan, özel bir sunucu kiralamak veya satın almak VPS’ e göre çok maliyetli olabilir. Aynı zamanda yönetmek için çok fazla teknik bilgi gerektirebilir. Dedicated sunucular için günlük operasyonlardan sorumlu özel bir profesyonel ekibiniz olması gerekir. Yeni başlayanlar veya gerçekten küçük işletmeler için özel bir barındırma sağlayıcısı kullanmak uygun maliyetli değildir.

Kesinlikle! Lütfen satış ekibimizle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan ve ihtiyaçlarınıza uygun özel bir sunucu önermekten memnuniyet duyarız.

Evet, mevcut hizmetinizi yükseltebilirsiniz, ancak özel sunucu için gerekli olan Cpanel için ekstra ödeme yapmanız gerekir.

Artıları
Adanmış barındırma, önemli sayıda avantajla birlikte gelir.
• Daha Yüksek Güvenlik Seviyesi: Komşularınız olmadığı için, web sitenizi etkileyen komşu sitelerin tehdidi yoktur. Güvenlik önlemlerini ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize göre özelleştirebilirsiniz.
• Performans Güvenilirliği: Sunucu çalışma süresi daha yüksektir ve kaynakları başka bir web sitesiyle paylaşmadığınız için trafik dalgalanmaları web sitenizin performansını etkilemez.
• Kontrol ve Seçim Çeşitliliği: Sunucunuz üzerinde tam kontrole sahipsiniz ve istediğiniz herhangi bir yazılımı veya uygulamayı yükleyebilirsiniz.
• Yüksek Hız: Paylaşımlı barındırma veya VPS 'den özel barındırmaya geçiş sitenizi hızlandıracaktır.
• Müşteri Desteği: Özel barındırma sağlayıcılarının çoğu, canlı sohbet, e-posta desteği ve telefon görüşmesi seçenekleriyle 7/24 mükemmel müşteri desteğine sahiptir.
Eksileri
• Pahalı: Tüm kaynaklarıyla birlikte tüm sunucu sitenize tahsis edildiğinden, fiyatlandırma planları oldukça pahalıdır. Maliyet, hem fiziksel barındırmayı hem de sitenin bulunduğu donanımı içerir.
• Teknik Bilgi: Özel bir barındırmayı çalıştırmak, sunucuyu kurma, çalıştırma veya yönetme, yükleme ve yönetme hakkında teknik bilgi gerektirir.