hosting şirketi

Hayalinizdeki Domaini Arayabilirsiniz

Domain Tescil

Tüm Alan Adı İşlemleri İçin Geçerlidir ve Kesinlikle Ücret Ödemezsiniz !

Tüm Domain Tescil ve Transfer işlemlerinde geçerli hizmetlerimiz.

Kolay yönetim

Kolay Yönetim

Alan adı aramamızı kullanıp uygun bir domain bulduktan sonra alan adınızı basit bir arayüzle yönetebilirsiniz. Birden çok etki alanını ve tüm yönlerini kullanımı kolay bir kontrol panelinden yönetin. DNS kayıtlarını kolayca değiştirin.

Otomatik yenileme

Otomatik Yenileme

Otomatik yenilemeyi etkinleştirerek alan alanınızın kullanım süresinin dolmasına ve yanlışlıkla kaybolmasına karşı koruma sağlayın. İstediğiniz zaman manuel yenilemeye geri dönün.

Domain Kilidi

Domain Kilidi

Aradığınız domaini bulduğunuzda, yetkisiz aktarımları önlemek için kilitleyin. İstediğiniz zaman transferler için kilidini açın. Domain hizmetimiz, tercih ettiğiniz adı kaydedecek ve siz hazır olana kadar güvenli kalmasını sağlayacaktır.

Gelişmiş DNS Kontrolleri

Gelişmiş DNS Kontrolleri

Yedekli ve güvenilir altyapımızda kayıtlı tüm DNS işlemlerinizi ve sunucu yönetimi ile ilgili ayarlarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz.

Whois Gizleme

Whois Gizleme

Domain sorgulama işlemleri sırasında kişisel ya da kurumsal bilgilerinizi gizleyerek spam mail ve aramaları engelleyebilir, alan adınızı güvenli tutabilirsiniz.

Anında Tescil

Anında Tescil

Satın aldığınız alan adları anında tescil edilerek kullanıma hazır hale getirilir. Transfer işlemleri ve .tr uzantılı alan adı tescilleri için lütfen ilgili sayfalarımızı ziyaret ediniz.

domain yonlendirme

Ücretsiz Yönlendirme

Birhost’tan alacağınız alan adlarınızı dilediğiniz bir web adresine ücretsiz olarak yönlendirebilirsiniz.

Yapım Aşamasında

Yapım Aşamasında

Alan adınıza özelleştirilebilir, yapım aşamasında sayfasıyla ziyaretçilerinizi siteniz hakkında bilgilendirebilirsiniz.

 Transfer

İç Transfer

Sahip olduğunuz alan adlarınızı Birhost’ taki kendi hesaplarınız arasında ya da başka bir müşteri hesabına kolaylıkla transfer edebilirsiniz.

Alan adı transfer işlemleriniz çok kolay!

Ücretsiz Domain Transferi

Birhost olarak bugüne kadar binlerce alan adı transferi yaptık. Bu konuda son derece profesyonel ve deneyim sahibiyiz.
Alan adı transferleri ile ilgili en büyük sorun, onay e-postalarının yönetici iletişimiyle müşterilere gitmesidir. Özellikle .com, .net, .org, info, vb. alan adı listenizi bize gönderirseniz, alan adı transferi ile ilgili uzman ekibimiz sizin için gereken desteği sağlayacaktır.
Farklı bir alan adı sağlayıcısından alan adı hizmeti alıyorsanız, alan adlarınızı Birhost’a aktarmak için tek yapmanız gereken, transfer kilitlerini açmak ve alan adı transfer kodlarını bize bildirmek.

Slide .TR İÇİN GEREKLİ
BELGELER
.com.tr için gerekli belgeler hakkında
daha detaylı bilgi için tıklayınız.
.com.tr domain tescil İNCELE

Slide

DOMAİN FİYATLARI

Domain fiyatları hakkında
daha detaylı bilgi için tıklayınız.
domain fiyatları listesi İNCELE

Sıkça Sorulan Sorular

Domain, insanların web sitenize erişmek için tarayıcıya yazdıkları bir adres ve. Web sitenizin ayrılmaz bir parçasıdır.
Alan adları aslında web sitenizin IP adresidir ve bu, xx.xx.xxx.xx sözdizimine karşılık gelen bir sayıdır. Alan adı, bir web sitesinin en önemli parçasıdır, çünkü ziyaretçinin sitenize ulaşabilmesi için tek yoldur.
Alan adınız size özeldir; bir kez kaydettirdikten sonra, yenilemeye devam ettiğiniz sürece başka hiç kimse aynı kaydı kaydedemez.
Bir web siteniz olmasa bile, markanıza ait alan adınızı, başka biri almadan önce kaydettirmek oldukça iyi bir fikirdir.

İlk olarak, alan adınızı kısa (basit) olmalı ve akılda kalıcılığı yüksek olmalıdır. Biraz araştırma yapın, eş anlamlıları kontrol edin ve beyin fırtınası yapın. Alan adını bulduğunuzda kullanılabilirliğini kontrol edin ve uygunsa hemen kaydedin. Alan adınıza harf, rakam ve kısa çizgi ekleyebilirsiniz, ancak özel karakterler yasaktır.

Genellikle .com alan adlarını kimlerin kaydettirebileceği konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Herhangi bir kişi veya kuruluş bir .com alan adına sahip olabilir ve bunu herhangi bir yasal amaç için kullanabilir. Kayıt süresi 1 ile 10 yıl arasında değişebilir.

İstediğiniz alan adına karar verdiğinizde, kayıt süreciniz boyunca sizden bazı bilgiler isteyeceğiz. Kayıt işleminin teyidi için gerekli e-posta adresi, posta adresi ve iletişim telefon numarası. Kayıt işlemine başlamadan önce, seçtiğiniz alan adının bir kişi ya da işletme adına kayıtlı olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir.

Alan adları aslında alınıp satılmazlar. Gerçekte, genellikle bir veya iki yıl gibi belirli bir süre için yalnızca özel kullanım amaçlı kaydedilirler. Bu süre sona ermeden kayıt yenilenmedikçe, bu süreden sonra başka herhangi biri aynı alan adını kaydedebilir. Tüm dünyada kayıtları etkin bir şekilde yönetmek ve alan adı sahiplerine hizmet sağlamak için ICANN ve Türkiye’ de .tr Etki Alanı Yönetimi için ODTÜ akredite edilmiştir.
Alan adı kayıt şirketleri, ICANN ve ODTÜ’ den alan adı kaydınızı sizin adınıza kayıt sürecini yönetmek için ücreti karşılığında hizmet verirler. Birhost sizlere müşteri hizmetleri, destek ve yönetim araçları gibi kayıt ücretine dahil ek hizmetler de sağlar.

Bu durumu açıklamak için iki durum vardır. Alan adları genellikle ilk gelen alır esasına göre kaydedilir; ancak, bir isim üzerinde bir ticari marka bulunduğunda veya ismin kötüye kullanılması durumunda taraflar arasında anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Bu durumlarda taraflar arasında, bir anlaşmaya varılabilir, mahkeme eylemi yaşanabilir veya tahkime gidilebilir. Kayıt şirketinin ise Tekdüzen Alan Adı Uyuşmazlık Çözümü Politikası 'na (UDRP) uyması gerekir; bu durum anlaşmazlık sonuçlanıncaya dek alan adını iptal etmeyecek, askıya almayacağı veya transfer etmeyeceği anlamına gelir.

Kayıt süresi dolan alan adları kullanılmayan alan adları olarak kabul edilir. Ancak 30 gün içerisinde dilerseniz kaydınızı yenileyebilirsiniz. Eğer bu 30 gün içinde yenilemediyseniz, alan adını bir ücret karşılığında geri alabileceğiniz, kullanım süresi olarak bilinen 30 günlük bir süre daha vardır. Bu süre de sona erdikten beş ila yedi gün sonra, alan adı başka herkesin alabileceği şekilde serbest bırakılır.

Evet, alan adları iptal edebilir.

Bir alan adı kaydını iptal etmek şu anlama gelir:
• Bu alan adını kullanma hakkından vazgeçersiniz.
• Siteniz bu adreste çalışmayı durdurur.
• Alanı adı kalıcı olarak başkaları tarafından kaybedilebilir.

Bir alanı iptal ettikten sonra geri almak zor olabilir. Bir alan adını yalnızca artık istemediğinizden eminseniz veya bir başkasının kaydedip kullanmasını sağlamak amacıyla bilinçli bir şekilde iptal etmelisiniz. Bir alan adı iptal edildiğinde, alanı normal fiyattan yenileyebileceğiniz 5 günlük kısa bir süre vardır. Bu süre bittikten sonra alan adı herkesin alabileceği şekilde serbest bırakılır.

Evet, aynı web sitesine giden birden fazla alan adınız olabilir. Ayrıca farklı alan adlarına sahip birden fazla siteniz olabilir.

Evet. Birhost üzerinden kaydettirdiğiniz alan adları, Let's Encrypt SSL Sertifikası sertifikası içerir.

Alan adı transferi, bir alan adının hizmet aldığınız bir firmadan farklı bir firmaya değiştirme işlemidir. Alan adı kaydınızı firmalar arasında transfer etme hakkınız her zaman vardır. Transfer esnasında, alan adının sahibi (siz) aynı kalırken, sadece hizmet aldığınız şirket değişikliği gerçekleşir. Bir alan adı transferini başlatabilecek ve bitirebilecek tek kişi, alan adının sahibidir.
Alan adınızı başka bir firmaya transfer etmek için, mevcut hizmet aldığınız firma ile iletişime geçerek alan adı transferini başlatabilirsiniz. Firmanız daha sonra güvenli bir mekanizma (genellikle kayıtlı isim sahibine bir e-posta şeklinde olur) aracılığıyla onayınızı isteyecektir. Ardından transfer işlemi ile ilgili onayınızı vermelisiniz, aksi takdirde transferiniz gerçekleşmez. Firmanız sizden onay aldığında, aktarım işlemini yapacak ve aktarım tamamlandığında sizi yeni firmanız bilgilendirecektir.


• Alan adı transferi YALNIZCA bu alan adına sahipseniz mümkündür.
• Alan adı kayıtlı olmalı ve süresi dolmamış olmalıdır.
• Alan adı en az 60 günlük olmalıdır.
• Alan adı, kilitsiz durumunda olmalıdır.
• Alan adı transferini başlatmak için mevcut firmanızdan alınan EPP anahtarı gereklidir.

Alan yönlendirme tarayıcıya girilen alan adının kullanıcıyı başka bir alan adına yönlendirmesidir.
Bu, bir işletmenin yeniden markalaşması için gerekli ve önerilen bir uygulamadır. Bu şekilde markaya aşina olan kişiler tarayıcıya bildikleri alan adını girdiğinde yenisine yönlendirilecektir.

Tabi ki yapabilirsiniz. Bir alan adı transferini başlatabilecek ve bitirebilecek tek kişinin, alan adının sahibi olduğunuzu unutmamalısınız. Bununla birlikte, transfer sürecinde size yardımcı olması için destek ekibimize güvenebilirsiniz.

Bir alan adı kaydettirdiğinizde, adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz dahil olmak üzere özel kişisel bilgileriniz, alanın herkese açık olan WHOIS bilgisinde listelenir. Alan Gizliliği Koruma hizmeti, alan adınızın WHOIS kaydının İdari, Teknik ve Faturalandırma iletişim bilgilerini kapsayan WHOIS ayrıntılarını yasal olarak Alan Adı Gizliliği Korumalı genel iletişim ayrıntılarıyla değiştirir.
Bir Alan Adı Gizliliği Koruma hizmeti satın aldıktan sonra, alan adınızın sahibi olmaya ve kontrol etmeye devam edersiniz. Yine de istediğiniz zaman alan adınızı satabilir, yenileyebilir, aktarabilir veya ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Süresi dolduktan sonra alan adınızı kaybetmemek için birkaç adım vardır. Sona erme tarihinden 60 gün önce, iletişim için belirttiğiniz e-posta adresine hatırlatıcılar göndermeye başlarız. Son kullanma tarihinden önce en az iki hatırlatıcı ve sona erme tarihinden sonraki beş gün içinde bir hatırlatıcı gönderilecektir.
Alan adı yenileme tarihinde veya öncesinde gerekli ödemeyi yapmazsanız alan adınızın süresi dolar. Süre sona erdiğinde, alan adı kaydınız devre dışı bırakılır ve alan adının süresinin dolduğunu gösteren bir park sayfası ile değiştirilir. Alan adıyla ilişkilendirdiğiniz diğer hizmetler artık çalışmaz. Alan adı halen yenilenmezse terk edilmiş sayılır. Adı herhangi bir zamanda açık artırma, satma, silme veya elden çıkarma hakkı herkese açılır.
Alan adınız, sona erme tarihinden 31 gün sonra bir elde tutma süresine girer ve ardından üçüncü bir tarafça satın alınabilir. Bu süre içinde bir üçüncü taraf alan adını satın alırsa, alan adı yenilemeniz artık KULLANILAMAZ.