hosting şirketi
Yandex mail servisleri

Rusya-Ukrayna Savaşı Sebebiyle Yandex Mailleri Güvenli Bir Yere Taşımalı mısınız?

Yandex, pazar payı açısından Rusya’daki en büyük arama motorudur. E-posta sistemi, haber kaynağı, navigasyon, çeviri dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi araçlar ve hizmetler sunar. Şirket ayrıca birçok AB ülkesinde araç çağırma hizmetleri de sunmaktadır.

‘Rusya’nın Google’ı’ olarak kabul edilen Yandex, Ukrayna savaşıyla birlikte sarsılmış durumda. Hızla batıdan izole edilen Yandex, batılı yatırımcılar ve teknoloji ortakları tarafından bir bir terk ediliyor. Diğer taraftan Rusya ’nın Ukrayna ’yı işgali ile birlikte Moskova Borsası’nda yaşanan dramatik düşüşler Yandex ’in değerini de eritiyor. Şirketin piyasa değerinin %75’inden fazlası savaş sonrası yok oldu. Şirketin çökmekte olan piyasa değeri teknoloji grubunun 18.000 kişilik işgücü arasında da ciddi ‘paniğe’ yol açmış durumda.

Batılı şirketler ise Rus müşterilerine teknoloji ve hizmet tedarikini durduruyor. Donanım veya yazılım satışlarının uzun süre askıya alınması, zamanla Yandex ‘e zarar verebilir. Yaptırımlarla uzun süre Yandex ‘in CPU ve sunucular dahil olmak üzere batı teknolojilerine erişimi olmayacak. Ayrıca ABD, Yandex operasyonlarını zorlaştıracak olan Rusya’ya yarı iletken ihracatını engellemeyi de planlıyor.

Yetkililer ise “Güvenlik ve kullanıcı gizliliği konularında da ilerleyen zamanda sorunlar yaşanabileceğini” konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Tüm bu olumsuzluklar ve devam eden savaş sebebiyle Yandex servislerinin durma olasılığı ile birlikte mail hesaplarının güvenliğinde oluşabilecek problemlere karşı pek çok kullanıcı Yandex üzerindeki mail adreslerini yeni servislere taşıyor. İster bireysel, ister kurumsal olsun Yandex mail hesaplarınız varsa, kayıp yaşamamanız için maillerinizi yedek almanız ve mail servisinizi değiştirmenizi öneriyoruz.

Yandex Mailleri Başka Bir Hesaba Aktarmanın En İyi Çözümü

Yandex Mail, Rusya’da e-posta göndermek/almak için popüler bir platformdur. Ancak savaş sebebiyle servislerin durma olasılığı, pek çok kullanıcının Yandex üzerindeki mail adreslerini taşımak için yeni servisler aramalarına sebep oldu. Sizin de Yandex Mail hesaplarınızı farklı bir servise aktarma planınız varsa endişelenmenize gerek yok.  Yandex Mail hesaplarınızı hızlı ve güvenli bir şekilde Birhost sunucularına aktarıyoruz.

Birhost olarak Yandex Maillerinizin aktarım hizmetini ise ücretsiz olarak yapıyoruz *

(Hemen bir hesap açın ve bir uzmanımız Yandex Maillerinizi Birhost ‘a taşısın.)

Yandex Mailleri Başka Bir Hesaba Taşımanın Faydaları

  • Yüksek Güvenlik

Yandex Mail hesaplarının Birhost E-Posta Sunucularına aktarılması kullanıcılara son derece güvenli bir ortam sağlayacaktır.

  • Süreklilik

Taşıma işlemi esnasında ve sonrasında yeni hesaplarınız hemen aktif olacak ve hiçbir aksama yaşamadan kullanıma başlayabileceksiniz.

  • Hızlı ve Kolay

E-Posta hesaplarınızı aktarmak zaman alıcı ve uzun bir prosedürdür. Dolayısıyla e-postaların boyutuna ve sayısına bağlı olarak bu işlem günlerce sürebilir. Birhost uzman ekibi güvenli transfer araçları ile size yardımcı olacak ve e-postalarınızı sizin için Birhost’ un güvenli sunucularına taşıyacaktır.

E-Mail Hesaplarınızı Nasıl Taşıyacağız?

Birden fazla Yandex hesabını toplu olarak yeni hesaplara aktarmak zor ve zahmetli bir iştir. Ancak Birhost uzman ekibimiz kullanıcılar için sizden bir CSV dosyası alarak kullanacağı aktarım araçları vasıtasıyla birden fazla hesabın verilerini hızlı bir şekilde Birhost E-Posta sistemine yükleyebilir. Bu dosya, tüm Yandex Mail hesaplarınızın oturum açma bilgilerini içericektir.

Dolayısıyla sizin uygun bir E-Posta sunucu planı seçmeniz yeterlidir.

E-Posta sunucu planlarımızın tümü, paranızın karşılığını en iyi şekilde alabileceğiniz yüksek performans ve birinci sınıf güvenlik sunar.

Neden Birhost ‘a Geçmelisiniz?

E-Mail adreslerinizin aksama olmadan hızlı bir şekilde çalışır hale getirmek için çok sayıda yardımcı araç ve uzman rehberliği ile sizlere destek oluyoruz. Hesabınızı oluşturduğunuz andan çalışmaya hazır olduğunuz zamana kadar uzman ekibimizle her türlü desteği sunuyoruz.

DESTEK EKİBİMİZLE İLETİŞİME GEÇİN

7/24 buradayız

Sorularınız, endişeleriniz ve talepleriniz için iletişim kurun

0850 305 36 39 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

SSS

Ücretsiz geçişe nasıl hak kazanırım?

E-mail adreslerinizin ücretsiz geçişi, Birhost ‘a geçiş yapmak isteyen tüm kullanıcılar için geçerlidir. Taşımanın sonucunda e-mail adreslerinizin sağlıklı çalışıp çalışmayacağını görmek için iki kontrol yaparız. Bir hesap oluşturduktan hemen sonra ilk hızlı kontrolü gerçekleştirir ve hangi e-mail adreslerini taşımak istediğinizi bize bildirirsiniz. Ardından ikinci kontrol gerçekleşir. E-mail adreslerinizin boyutu, kullanımı ve güvenlik eklentilerine bakılır. E-mail adresleriniz yeterlilik kriterlerini karşıladığı sürece ücretsiz geçiş için uygunsunuzdur.

Ücretsiz geçişine hak kazanamazsam ne olur?

E-mail adresleriniz ücretsiz geçiş kriterlerine uymuyorsa, ücretsiz geçişin bir adım ötesine geçerek daha özel durumlar için daha özelleştirilmiş bir çalışma yapılacak ve ücretli geçiş hizmetimizden yararlanma seçeneğiniz olacaktır.

Transfer İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Birhost transfer araçları ile e-mailleriniz Birhost hesabınıza güvenli bir şekilde aktarılır. E-Mailleriniz aktarıldıktan sonra e-mail hesaplarınızın çalıştığı test edilir. Her şey yolunda gittiğinde ve onayınızı aldığımızda, geçiş sürecini tamamlamak için kendi tarafımızda son ayarlamalar ile ilgili bilgi maili gönderilir.

E-Maillerimle ilgili ek yardım istersem ne olur?

Birhost, e-maillerinizi ihtiyaçlarınıza göre transfer etmek için tasarlanmış birkaç profesyonel hizmet sunar. Uzman ekibimiz hesabınızı açar açmaz sizinle iletişime geçerek talep ettiğiniz özelliklere göre oluşturacağı eksiksiz uygulama bilgilerini size aktaracaktır. Tüm ücretsiz E-Posta geçişleri, geçiş tamamlanmadan önce uzman ekibimiz tarafından incelenmektedir.