hosting şirketi
wordpress_eticaret

WordPress, yaygın olarak kullanılan en popüler web platformudur. WordPress’in popülaritesinin arkasındaki sebep basitliği ve sadeliğidir. WordPress kullanımı çok kolaydır, kodlama bilgisi olmayan herkes kullanabilir ve kendi web sitelerini oluşturabilir.

Özellikle woocommerce eklentisi kurulumuyla e – ticarette olmazsa olmaz olan stok takibi, fatura, indirim, kargo ve hediye kuponu gibi akla ilk gelen tüm özellikleri kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Hatta tamamen ayrı bir platform gibi kullanılan woocommerce için yazılan onlarca eklenti sayesinde tüm süreçleri hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Woocommercesi   detaylı incelemek isterseniz tıklayın.

Tema konusunda hem free hem de ücretli temalar arasından seçiminizi yapıp, etkileyici mağazalar oluşturabilirsiniz. Themeforest ta oluşturulan bir  koleksiyonu incelemek isterseniz tıklayın.

Ödeme altyapılarının sorunsuz ve hızlı entegrasyonu`da wordpress altyapısını tercih etmeniz için ayrı bir sebep, mesela yeni satın alınmasıyla gündeme gelen iyzico woocommerce için geliştirdiği plugin ile entegrasyon ve sanal pos süreçlerini hızlı ve basit bir şekilde uygulanabilir hale getirmiştir.

E-ticaret sektöründe yeni bir kullanıcıysanız, mağazanızı oluşturmak için WordPress’i CMS platformunuz olarak tavsiye ederiz. WordPress e-ticaret siteleri`nin kullanımı ve depolanması kolaydır.

Sizler için WordPress’i bir E-Ticaret platformu olarak kullanmanın avantajları ve dezavantajlarını inceledik.

Avantajları:

  1. Kurmak ve yönetmek çok kolaydır
  2. Tamamen ücretsizdir.
  3. Ücretli ve ücretsiz eklenti ve tema seçeneği fazladır.
  4. Esnektir
  5. Ziyaretçiler için çok kullanışlıdır.
  6. Hızlı entegrasyonlarla e-ticaret süreçlerini kısaltmaktadır.

Dezavantajları :

  1. Açık kaynaklı bir yazılım olduğu için güvenlik konusunda çok tedbirli olmalısınız aksi halde sorunlar yaşayabilirsiniz
  2. İlk başlarda sipariş adedi çok olan bir web sayfasında yönetimde ufak tefek sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Bazı dezavantajlar olsa da, e-ticaret sektörüne yeni biriyseniz, WordPress E-Ticaret woocommerce ile beraber hala mükemmel bir seçenektir. WordPress için hosting paketlerimizi incelemek isterseniz tıklamanız yeterli.