hosting şirketi
2022 Wordpress Eklentileri 1

2022 ‘de Kullanabileceğiniz Harika WordPress Eklentileri

WordPress, tüm dünyada açık ara en çok kullanılan web sitesi platformudur. Kaliteli bir tema eklemek, bir web sitesi oluşturmayı daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Ardından bir, iki eklenti ile genellikle oluşturma süreci daha da kolaylaştırır. Doğru WordPress eklentileri, bir web sitesinin tamamlanması için çok ihtiyaç duyulan birçok özelliğe veya işlevselliğe katkıda bulunabilir.

Bir bütün olarak ele alındığında WordPress, aralarından seçim yapabileceğiniz 42.000’den fazla çok çeşitli eklentiye sahiptir. Ancak en iyi WordPress eklentilerini bulmak ise çok büyük çaba gerektirebilir.

Belirli bir kategorinin en iyilerini bulmak genellikle uzmanlara bırakmanız gereken bir konu olacaktır. Ancak sizler için araştırdığımız eklentiler, birkaç popüler kategorinin en iyileri diyebiliriz.

1. Amelia

WordPress Amelia

Amelia, sınırsız sayıda ticari müşteri için sınırsız sayıda randevu rezervasyonunu takip edebilen otomatik bir rezervasyon sistemidir. Bunu birden çok yerde ve tek bir özet panel kullanarak ve tek bir platformdan yapabilirsiniz. Uygulamada sınırsız sayıda çalışanın iş programları da takip edilebilmektedir.

Bu popüler eklenti tarafından desteklenen bir WordPress web sitesi, bir işletmenin rezervasyon işlemlerini tamamen yönetebilir.

 • Müşteriler, 7/24 çevrimiçi olarak randevu rezervasyonlarını yapabilir, değiştirebilir veya iptal edebilir
 • Müşteriler belirli çalışanlarla randevu ayarlayabilir
 • Müşteriler, hatırlatmalar ve takipler alabilir, yaklaşan özel etkinlikler veya öğrenme oturumları hakkında bilgilendirilebilir ve çevrimiçi ödeme yapabilir
 • İşletme ayrıca etkinlikler planlayabilir ve hizmet paketleri oluşturup satabilir
 • Rezervasyon formları, işletmenin markasına uyacak şekilde özelleştirilebilir

Bu otomatik rezervasyon sistemi, kaplıcalar, sağlık ve fitness merkezleri, spor salonları ve eğitim merkezleri gibi hizmet odaklı işletmelerden büyük ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlayabilir. Daha fazlasını öğrenmek için tıklayın.

2. wpDataTables

Wordpress wpDataTables

wpDataTables saniyeler içinde büyük miktarda veriden (milyonlarca satırı okuyarak) tablolar ve grafikler oluşturma yeteneğine sahip önemli bir WordPress eklentisidir. Bunlar sizin sıradan tablolarınız ve çizelgeleriniz gibi değil. Özelleştirilebilir, duyarlı, etkileşimli ve kolayca düzenlenebilir tablolar şeklindedir.

 • Anahtar veriler vurgulanabilir ve tabloları ve çizelgeleri daha okunaklı ve bilgilendirici hale getirmek için verileri renklendirmek için koşullu biçimlendirme kullanılır
 • wpDataTables, birden çok kaynaktan ve birden çok biçimdeki verilerle çalışabilir
 • Tablolar, elektronik tablolardan ve veritabanlarından manuel olarak oluşturulabilir. Ayrıca gerçek zamanlı MySQL verilerinde kullanılabilir.
 • wpDataTables eklentisi, veri sıralama ve filtreleme özellikleri açısından zengindir
 • wpDataTables, HighCharts, Chart.js ve Google Charts kitaplıklarına hazır erişime sahiptir

50.000’den fazla kullanıcısıyla eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

3. LayerSlider

wordpress LayerSlider

LayerSlider on yıldan uzun süredir piyasada. Başlangıcından beri çok aranan bir eklenti olan bu uygulama, yalnızca slider oluşturmak için kullanılmadığı ve çok amaçlı bir web tasarım aracı haline geldiği noktaya kadar, her yıl sürekli iyileştirme yaşadı.

LayerSlider 7’nin son sürümü, şimdiye kadarki en büyük güncelleme ve her bakımdan en heyecan verici olanı.

 • LayerSlider 7, birlikte çalışmak oldukça keyifli ve kullanıcılarına neredeyse her şeyi tasarlama gücü veren tamamen yeniden tasarlanmış, gelişmiş bir proje düzenleyiciye sahiptir.
 • Kapsamlı animasyon özelliklerine sahip açılır pencereler, daha önce hiç görmediğiniz özel efektlere sahip mesajları veya reklamları görüntülemek için kullanılabilir.
 • LayerSlider ‘ın sürekli büyüyen ve profesyonelce hazırlanmış şablonlardan oluşan kitaplığı, projeleriniz için ideal bir başlangıç ​​noktası olabilir.

Sonuç olarak, bu daha yakından bakmaya değer bir eklentidir. İncelemek için tıklayın.

4. Slider Revolution 

wordpress Slider Revolution

Slider Revolution, web tasarımcılarının web sitelerine WOW faktörleri eklemelerine ve bu süreçte müşterilerini WOW ‘a dahil etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış çok yönlü bir WordPress eklentisidir.

 • Slider Revolution, günümüzün en üst düzey web tasarımlarında yer alır.
 • Paket, etkilemek için tasarlanmış 25’ten fazla eklenti ve 200’den fazla web sitesi ve kaydırıcı şablonu içerir.
 • Slider Revolution, dinamik içeriği web ‘den içe aktarabilir.

5. Essential Grid

wordpress Essential Grid

Bir galeri, bir web sitesindeki birkaç sayfadan daha fazlası olabilir. Essential Grid kullanılarak nefes kesici galeriler oluşturulabilir ve web sitelerinize hayat verebilirsiniz.

 • Essential Grid, benzersiz ürünlerinizi, hayranlık uyandıran videolarınızı ve göz alıcı portföylerinizi sergilemenize olanak tanır.
 • Satırları, sütunları ve boşlukları ayarlama yeteneği ile birlikte seçim yapabileceğiniz çeşitli ekran düzenleri vardır.

6. TheDock

wordpress TheDock

Web tasarımcıları ve özellikle WordPress ‘i kullanmaya yeni başlayanlar, bir web sitesi teması kullanırken web sitesi oluşturmayı kolay bulsalar da, kodlama deneyimleri çok az veya hiç olmayabilir.

TheDock bu noktada yardımınıza yetişir ve görsel düzenleyici bir eklenti olarak çalışarak kodu sizin için yazar.

 • TheDock tarafından oluşturulan temalar her zaman duyarlıdır.
 • Tasarım, düzen ve hatta tema mimarisi, tek bir kod satırı yazmadan düzenlenebilir. tıkla

7. Heroic Inbox

wordpress Heroic Inbox

Heroic Inbox eklentisini kullanarak şirketinizin hem web sitesini oluşturabilir hem de tüm iş e-postalarınızı paylaşılan gelen kutularında yönetebilirsiniz.

 • Her şey işletmenin web sitesinden yönetilebildiği için üçüncü taraf platformuna ihtiyaç yoktur.
 • Geçmiş müşteri iletişimleri, müşteri-iş diyalogları sırasında bir kenar çubuğunda görüntülenebilir.
 • Heroic Inbox, önemli departman ve ekip performans ölçümlerini takip eder.

8.  Tablesome

wordpress Tablesome

Tablesome, web tasarımcılarına sayfalarına ve gönderilerine gömmek için hızlı bir şekilde tablolar oluşturma yeteneği olan gelişmiş bir veri tablosu eklentisidir.

 • Tablolar, İletişim Formu 7’den (CFDB) form gönderimlerini saklayabilir
 • Saklanan form girişleri düzenlenebilir, silinebilir, dışa aktarılabilir ve WordPress gönderilerinde görüntülenebilir
 • İletişim bilgilerini içeren tablo verileri, SMTP hizmetlerini kullanarak e-posta göndermek için kullanılabilir

9. WordLift

wordpress WordLift

WordLift, web tasarımcılarının yapay zekâ destekli özel bir Bilgi Grafiği oluşturmalarını sağlayarak web sitesi arama motoru özelliklerini optimize etmelerine yardımcı olur.

Tasarımcılar daha sonra bu Bilgi Grafiği ‘ni şu amaçlarla kullanabilir:

 • Web sitelerinin uzmanlığını, güvenilirliğini ve otoritesini oluşturmak
 • Google’ın web sitelerinin içeriğini anlamasına yardımcı olmak
 • Web sitesi ziyaretçilerinin kendilerini meşgul etme olasılığı en yüksek olan içeriği keşfetmelerine yardımcı olur

WordLift ayrıca kullanıcıları için bir SEO bilgisi ve eğitim ortağı olarak hizmet vermektedir.

Temel WordPress eklentileri, web sitesi tasarımcılarına ve sahiplerine hayati hizmetler sağlayabilir. Hepimiz piyasada çok sayıda WordPress eklentisi olduğunu biliyoruz. Ortaya çıkabilecek herhangi bir tasarım veya işletme sorununu çözebilecek en az bir tane eklenti bulunabilir. Ancak doğru eklentileri bulmak çok fazla araştırma ve karşılaştırma gerekebilir.