hosting şirketi
Türkiye'nin en iyi blog siteleri

Yazılı metinler aracılığıyla bir okuyucuyla bağlantı kurabilmek, dünyanın en eski ve en değerli becerilerden biridir.  Yazımızda, Türkiye ‘nin en çok okunan ve en popüler blogları listesinde neler var derlemeye çalıştık. Hem gezi blogları – yemek blogları – kişisel bloglar – makyaj blogları gibi spesifik bir konu üzerine odaklanmış hem de oldukça niş konular üzerine odaklanmış veya nerede ise her konu üzerine yazan en iyi blog siteleri yazımızda.

1- shiftdelete.net: Teknoloji konusunda, Türkiye’de görüp görebileceğiniz, okuyup takip edebileceğiniz en profesyonel bloglardan biridir. İnternet teknolojilerinden tutun, masaüstü uygulamalara; mobil uygulamalardan tutun fiziksel cihazlara kadar teknoloji alanında çok geniş bir yelpazesi var. Bloglama konusunda da işinizi kolaylaştıracak pratik bilgileri shiftdelete.net`de okuyabilirsiniz. Katılım yaptıkları fuarlar Dünya çapında ses getiren etkinlikler olduğundan lansman ürünlerini dünya ile eş zamanlı inceleyebiliyorsunuz.

2- Patiliyo.com: En iyi bloglar listesinde ilk sıralarda yer alan, son zamanlarda muazzam bir büyüme ivmesi kazanmış ve en iyi blog siteleri arasında bu kalitesini sürdürdüğü sürece her zaman yer bulacağını düşündüğümüz  niş blog Patiliyo.com var. Odaklandığı konu hem sosyal medya yönlü pazarlanma, hem de SEO yönlü organik trafik alma potansiyeli oldukça yüksek bir konu. Gerçekten etkin bir blog fikri.

3- Blogacmak.com: Kodlamadan ve teknik işlerden anlamayan; bu işlere ilgi duymayan ama blog yazmak isteyenler için iyi bir rehber. Mehmet Erbay’a ait bu rehber sitede, bloglama üzerine size kestirme olacak özgün içerikler ve blogger ipuçları var. Çok da sade ve kullanıcı dostu bir blog sitesi.

4- Fizikist.com: En iyi ve en popüler bloglar listesinde yer vermek istediğimiz, Türkiye’nin en değerli kaynaklarından bir diğeri ise Fizikist. Bilimi keyifli hale getirmek, herkesin anlayabileceği bir dilde anlatım yapmak ve daha fazla kişiye bilimi aşılamak amacı ile yola çıkmış ve bu amaçla doğrultusunda ortaya koyduğu muazzam kaliteli üretimleri ile başarıyı yakalamış, Türkiye’nin en iyi blogları hatta siteleri arasında yer alan, insanlara değer kattığını düşündüğümüz bir blog.

5- Egonomik.com:  Web tasarım, grafik tasarım ve yazılım gibi profesyonel konularda profesyonel yayınlar yapan bir blog. Genel teknoloji konularını işliyor ve hayatınızı kolaylaştıracak birçok yöntemden bahsediyor. Zaman zaman sosyal sorumluluk kapsamında okunabilecek yazılar da paylaşıyor. Teknoloji konusunda profesyonel yazılar okumak istiyorsanız hiç beklemeyin

6- Ehliblog.com: Blog yazarları için rehber niteliğinde olan ehliblog, arama motoru optimizasyonu (Seo) ‘dan tutun da, blog siteleri için kazanç yöntemleri ve daha iyi bloglar için okunması gereken birçok yazının paylaşıldığı büyük bir arşiv. Bloğunuza profesyonel dokunuşlar yapmak isterseniz ehliblog.com`u incelemelisiniz.

7- Bigumigu.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğimiz ve Türkiye’nin en popüler blogları arasında yer alan bir diğer blog ise Bigumigu. Kendi alanlarında Türkiye’nin en popüler blogları arasında başı çekiyorlar. Blog konuları ise reklam ve tasarım. 2005’ten beri yayın hayatına devam eden bu çok değerli bir blog, ortaya koyduğu kaliteli üretimleri ile yıllarca milyonların ilgisini kazanmış, konusu gereği başarıyı yakalamış oldukça ender blog örnekleri arasında. Amaçlarını ise,  “ilham almanız ve yaratıcılığınızı kullanmak üzere heveslenip harekete geçmeniz için çalışıyoruz.” şeklinde belirtmişler. Keza içeriklerine göz attığınızda ise verdikleri sözü fazlası ile yerine getirdiklerini göreceksinizdir.

8.Bilgidoktoru.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğimiz, Türkiye’nin en popüler blogları arasında yer alan bir diğer isim ise Bilgi Doktoru. Güzellik, sağlık, spor, beslenme gibi bir çok konuda, insan doğasına yararlı olabilecek kaliteli içerikler bulabileceğiniz ender bloglardan. 2014 yılında yayım hayatına başlamış ve kısa bir sürede yüzbinlerce kişiye ulaşmış bir blogun başarısı her zaman için en iyi bloglar arasında gösterilmeye değer.

9- Hizliadam.com: Sayısal verilere ve çeşitli ölçüm araçlarına dayanarak yaptığımız karşılaştırmalarda HızlıAdam ’ın da rahatlıkla bu listede olabileceğini gördük. Hızlı adam, rekabetçi piyasada kişi veya markaların daha fazla para kazanmasını amaçlayan, pazarlama ağırlıklı bir blog sitedir.

10- Blogcuanne.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğimiz bir diğer blog ise Blogcu Anne. Sadece bir anne olmayı üretim yapma, insana ve insanlığa katkı sağlama güdüsü ile kendine yetirememesi sonucu blog yazmaya başlayan ve blog yazmayı ne kadar çok sevdiğini fark ettiği noktada da bu işi tam zamanlı yapma kararı alan ve bizlere de iyi ki almış dedirten, çok değerli bir annenin çok değerli bloğu.

11- Kelimelerbenim.com: Ödüllere doymayan kişisel blog kelimelerbenim.com ‘u halen daha bilmeyenler, görmeyenler, okumayanlar varsa çok şey kaçırıyorlar demektir. Blog siteleri arasında hemen fark edilen ve özellikle yazım tarzıyla ön plana çıkan Sezer İltekin ’in bloğunu incelemeden geçmeyin.

12- Bizevdeyokuz.com: En iyi blog siteleri listesinde yer vermek istediğimiz bir diğer blog ise, Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasında yer alan, seyahat kültürüne ayrı bir renk katan, kaliteli üretimleri ile yüzbinlerce kişiyi kendine hayran bırakan bir blog olan Bizevdeyokuz.com. Kendilerini bu kadar kaliteli kılan ve Türkiye’nin en iyi blogları arasında , herkes tarafından her zaman örnek gösterilmelerini sağlayan bir blog. En güçlü yanları ise videoları diye düşünüyoruz.

13- Yoldaolmak.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğimiz bir diğer isim ise seyahat blogları arasında Türkiye’de en çok okunan blog olan Yoldaolmak.com. Kendisi çok uzun bir süredir bu işin içinde olan,  2009 yılında 14 yıllık profesyonel iş hayatını geride bırakıp seyahat etmeye başlayan ve bu seyahat tecrübelerini en ince detayına kadar bizlere sunan çok değerli bir isim. Aldığı ziyaretçi sayısı tüm bu tecrübe aktarımını ne denli kaliteli yaptığının direkt somut bir kanıtı diye düşünüyoruz.

14- Uplifers.com: En iyi blog siteleri listesinde yer vermek istediğimiz bir diğer özel platform ise Uplifers. Kendilerini wellness platformu olarak tanıtan Uplifers, Türkiye’de sağlıklı ve kaliteli yaşamı eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen bir platfrom / blog / site. Kullanıcılarına künye kısmında rehber niteliğinde içerik sunma sözü vermişler ki bunu da fazlası ile başarmışlar.

15- Oguzveliyavas.com: Sosyal medya, pazarlama, teknoloji ve bloglama hakkında yayın yapan profesyonellerden biri daha. Kazançlarınızı artıracak birçok yöntemi bu blogda incelemeniz mümkün. Sade ve kullanıcı dostu tasarıma sahip, sıkı bir blog incelemek için acil ziyaret edin.

16- Mutfaksirlari.com: En iyi bloglar listesinde yer vermek istediğimiz bir diğer önemli blog ise, Türkiye’nin en iyi yemek blogları arasında başı çeken bir isim olan Mutfak Sırları. Ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin sadece en büyük yemek blogları arasında değil, aynı zamanda en büyük blogları hatta siteleri içinde de yer alan Mutfak Sırları 10 yılın üzerinde bu sektörün içerisinde.

17- Pazarlamasyon.com: Pazarlamacılar, girişimciler, pazarlama blog yazarları, pazarlama dünyasında olan gelişmeler, kullanılan metodlar ve araçlar, pazar araştırmaları gibi ana konularda bilgi veren bir blog.

18- Ciplakyazar.com: Toplumsal sorunlar, deneme, öykü, kısa hikayeler, blog yazarlığı, yazar atölyesi ve eleştiri konuları gibi pek çok konuda yazılar bulabileceğiniz . Takip etmenizi tavsiye ettiğimiz sitelerden.

19- Arkeofili.com : “Herkes için arkeoloji” sloganıyla yola çıkan site, arkeolojiyi herkesin anlayabileceği bir tarzda derlemiş. Arkeoloji, tarih ve bilim tutkunları için takip edilmesi gereken sitelerden.

20- Mserdark.com : Kendisini Sosyal Medya Uzmanı ya da İnternet Fenomeni olarak tanımlamasa da, başta teknoloji olmak üzere pek çok konuda yazı bulabileceğiniz bu siteyi takip ederek Serdar Kuzuoğlu ‘nun bir fenomen olup olmadığına siz karar verin.