hosting şirketi
seo_birhost

Seo Nedir?

İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan SEO, arama motoru iyileştirmesinin  kısaltması olarak kullanılmaktadır.  Arama motorlarından en yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçiyi çekmek için yapılan işlemler bütünü de diyebiliriz.

Google Seo

Şüphesiz Türkiye’de aramaların büyük bir bölümü Google’da yapılmakta.  Doğal olarak seo hedeflerini Google’a yönelik planlamak gerekiyor. Google Seo çalışması,  Google dostu siteler oluşturma, kalite şartlarına uygun düzenlemeler yapılması ve hatta bir üst seviye uygulamalarla Google’ın ileride ne yapabileceğini tahmin etmeyi ve içeriğinizi buna göre optimize etmenizi gerektirmekte.

Google Kurallarına Uyun

Spam içerik veya blackliste girmenize sebep olacak taktikler sitenize zarar verecektir. Google’ın zaman içerisinde spam içeriğini daha iyi ayırt ettiğini unutmayın. Kirli link çalışmalarının da sonu bu şekilde olacak. Google algoritmasındaki yapay zeka, Google asistan ile birleşerek tepki vermeye başladığı için bilinen tüm seo kuralları tamamen içerik odaklı ve yeni trendlere uygun olmak zorunda.

Seo Nasıl Yapılır?

Seo yöntemleri hakkında sağlıklı bilgi edinmek gerçekten zorlaşmaya başladı. Bilgi ve deneyimin çok değerli olduğu arama motoru sıralamasında, uzmanlar kendine rakip yaratmak istemiyordu. Google web yönetici yardımları ve özellikle Matt Cutts bu duruma bir açıklık getirdi.  İyi bir seo çalışması, uzun vadeli bir öngörü (spamdan kaçınmak, arama gelişimini yorumlamak, ziyaretçi eğilimlerini anlamak), ciddi işletme bilgisi (kendinizi müşteri yerine koyup sitenin geliştirilmesi), linkleme ve web tasarım bilgisi gerektirir. Bunun yanında google blog kısmındaki makaleleri okudukça daha iyi anlaşılacaktır.