hosting şirketi
web sitesi oluşturma yazılımları

Web Sitesi Oluşturma Yazılımları

Web sitesi tasarlamak birçok insan için son derece zor ya da imkânsız bir iştir. Ancak çok sayıdaki web sitesi oluşturma yazılımı, teknik deneyiminiz ne olursa olsun süreci basitleştirir ve kolaylaştırır.

Basit bir ifadeyle, bir web sitesi oluşturucu, kod yazmanıza veya düzenlemenize gerek kalmadan bir web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan bir platformdur. Web sitesi oluşturucular web tabanlıdır, yani yazılım indirmenize veya yüklemenize gerek yoktur, web sitenizi oluşturmaya başlamak için yalnızca bir tarayıcıya (Google Chrome, Mozilla Firefox veya Safari gibi) ve bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır! Web sitesi oluşturucular, benzersiz şekilde tasarlanmış web sitesi şablonları, web sitenize kolayca öğeler eklemenize olanak tanıyan sürükle ve bırak düzenleyiciler ve ‘yerleşik’ hosting hizmetleri gibi çeşitli özelliklerle dolu olarak gelir.

Eksiksiz bir web sitesi oluşturmak zaman alıcı ve pahalı bir çaba gibi görünse de ücretsiz web sitesi oluşturma yazılımları, bir kullanıcının (çocuklardan profesyonellere) herhangi bir web sitesini rahatça tasarlayabilmesine yardımcı olur. İster bir e-ticaret mağazası olsun ister kişisel bir web sitesi, projelerinizi hayata geçirmek için en iyi web sitesi oluşturma uygulamamalarına bir göz atalım.

Wix.com

wix logo

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı 0,00 $

 • Sürükle ve bırak oluşturucu ile kodlama becerisi gerekmez
 • Özel tasarımlara sahip 100’lerce şablon
 • App Market ve Wix Events aracılığıyla ek özellikler
 • E-ticaret işlevselliğini kolayca oluşturun
 • Küçük bir bütçeyle siteler oluşturmanın güzel bir yolu
 • Wix’i şimdi kullanmaya başlayın.

DEĞERLENDİRME 4.9 ★★★★★

Wix binlerce şablon, sezgisel düzenleyici, çeşitli özel alanlara ve kullanım durumlarına hitap eden önemli tasarımları içeriğinde barındırır. Tüm bu yönler, teknolojiden anlamayan kullanıcılar için web tasarımını kolaylaştırmada mükemmel olan bir platform sunar.

Girişimciler için Wix ‘in e-Ticaret ve iş şablonları, ürünlerinizi sergilemek için çarpıcı vitrinler sunar. Yaratıcı kişiler çalışmalarını Wix ‘in fotoğraf, video veya müzik temalarından biriyle öne çıkarabilir. Ve Wix ‘in restoran temaları, restorancılara menüleri ve yıldız yemeklerini sunma yeteneği verir.

Bir Wix sitesinin tüm işlevselliğinden yararlanmak için platformun premium planlarından birini kullanmak daha iyidir. Abonelikler, temel plan için aylık 5 ABD Dolarından VIP planı için aylık 25 ABD Dolarına kadardır. En yüksek katmanlı VIP planıyla site sahipleri, diğer birçok özelliğin yanı sıra 20 GB depolama alanı, ücretsiz benzersiz alan, 300 ABD doları tutarında reklam kuponu ve kapsamlı bir e-ticaret paketi elde eder.

Para iade garantisi Disk alanı Alan adı Web Sitesi Oluşturma Hosting Planları
14 gün 500 MB- 20 GB Aktar www.wix.com/site-builder

iPage.com

Ipage logo

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı 1,99$

 • iPage ‘den Weebly veya WebsiteBuilder Seçimi
 • Mobil cihazlar için optimize edilmiş ve kullanımı kolay kurulum sihirbazları
 • 100’lerce profesyonelce tasarlanmış tema
 • ÜCRETSİZ çevrimiçi mağaza, alışveriş sepeti ve blog
 • İlk ay %75 indirim
 • iPage’i şimdi kullanmaya başlayın.

DEĞERLENDİRME  4.9 ★★★★★

Web sitenizi hemen yapmak ister misiniz? Cevabınız “evet” ise, iPage ile çok kısa sürede web sitesi hazırlayabilirsiniz.

Para iade garantisi Disk alanı Alan adı Web Sitesi Oluşturma Hosting Planları
30 gün Sınırsız ÜCRETSİZ (1 yıl) www.ipage.com/site-builder

HostGator.com

Hostgator logo

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı 3.46$

 • Gator™ site oluşturucu ile sürükle ve bırak tasarımı
 • Yüzlerce mobil uyumlu şablon
 • ÜCRETSİZ barındırma, alan adı ve SSL sertifikası
 • Kolayca blog, mağaza ve sosyal medya ekleme
 • Site performansını ölçmek için Analytics portalı
 • HostGator’a şimdi başlayın.

DEĞERLENDİRME  4.9 ★★★★★

Beyaz etiketli web sitesi oluşturma çözümleri ile çok sayıda rakipten ayrılan HostGator, sürükle ve bırak tasarımının basitliğini şirketin güçlü ve saygın web barındırma hizmetleriyle birleştiren hayal kırıklığı yaşamayacağınız bir deneyim sunar.

Para iade garantisi Disk alanı Alan adı Web Sitesi Oluşturma Hosting Planları
45 gün Sınırsız ÜCRETSİZ (1 yıl) www.hostgator.com/site-builder

Weebly.com

weebly logo

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı 0,00 $

 • Sürükle ve bırak yöntemiyle site oluşturma ve pazarlama
 • 100’lerce özelleştirilebilir, profesyonel tema
 • Uygulamalar aracılığıyla iletişim formları ekleme ve LCV yanıtları
 • Yerleşik araçlarla e-ticarete hazır ve SEO dostu
 • Weebly’yi hemen kullanmaya başlayın.

DEĞERLENDİRME  4.8 ★★★★★

Web sitesi oluşturucu dünyasının birkaç devi var ise Weebly onlardan biridir. Platform, her ay sitelerine 325 milyondan fazla ziyaretçi çeken 40 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Weebly, sürükle ve bırak oluşturucu, 500 MB depolama, SEO özellikleri, olası satış yakalama ve sohbet ve e-posta desteği içeren temel site oluşturma için ücretsiz planlar sunar. Bu planlardan yararlanırsanız, bir Weebly.com alt domaini kullanmanız gerekir ve sitenizde Weebly reklamları gösterilir.

Weebly’ nin premium planları, yıllık olarak ödendiğinde ayda 8 ila 25 ABD doları arasında değişir ve özellikler, farklı fiyat katmanlarında belirlenir. En yüksek katman olan Weebly Business, diğer özelliklerin yanı sıra sınırsız depolama alanı, ücretsiz benzersiz alan adı, HD video ve ses. Kapsamlı bir e-Ticaret ve pazarlama paketi ile birlikte gelir.

Birçok hosting firması ise, temel barındırma paketlerinin bir parçası olarak Weebly’ nin premium hizmetlerini ücretsiz olarak sağlar.

Hosts için Weebly , sağlayıcıların tekliflerini güvenilir bir web oluşturucuya ihtiyaç duyan müşterilere sunmasına olanak tanıdığı için hosting endüstrisinde popüler hale geldi. Birçok sağlayıcı, aylık 8 ABD Doları tutarındaki temel Weebly planının çok altında barındırma paketleri sunar.

Para iade garantisi Disk alanı Alan adı Web Sitesi Oluşturma Hosting Planları
30 gün 500 MB- Sınırsız ÜCRETSİZ (ücretli planlar dahil) www.weebly.com/site-builder

 WordPress

wordpress logo

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $3.49

 • WordPress, web sitelerinin %30 undan fazlasında kullanılır
 • Blog yazmak için 1 numaralı platformdur
 • İndirmek ÜCRETSİZDİR; 1 tıklamayla yüklenir
 • En iyi hosting firmaları, WordPress’ e özel avantajlar sunar
 • Özel, zarif temalar tasarımı kolaylaştırır
 • WordPress’i kullanmaya başlayın.

DEĞERLENDİRME  5.0 ★★★★★

WordPress, web sitesi tasarımı için en çok tercih edilen Web Sitesi Oluşturma Yazılımıdır.

Weebly büyüktür, ancak WordPress tartışmasız en popüler platformdur. WordPress, geliştiricilerimizin site içeriğini yönetmek için en sevdiği platformlardan biridir. WordPress, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce temayla web sitelerinin kolayca oluşturulmasına olanak tanır.

WordPress.com , ayda $ 24,92 arasında değişen planlar bulabilirsiniz. Ücretsiz plan, özelleştirilebilir tema seçenekleri, 3 GB depolama alanı ve topluluk desteği sunar. Weebly’ nin ücretsiz katmanında olduğu gibi, WordPress’ in ücretsiz seçeneğini tercih ederseniz, bir WordPress.com alt domaini kullanmanız gerekir.

Site sahipleri, WordPress.org‘ daki yayıncılık yazılımıyla web sitelerini ücretsiz olarak oluşturabilir ve ardından sitelerini yayına almak için bir hosting sağlayıcı bulabilir.

Para iade garantisi Disk alanı Alan adı WordPress Hosting Planları
90 gün Sınırsız BEDAVA www.wordpress.com/tr/

Joomla

joomla logo

Esneklik İsteyen Geliştiriciler için Web Sitesi Oluşturma Yazılımı 

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $0.00

 • Birkaç saniyede web sitesi oluşturma
 • Deneyimli kullanıcılar için açık kaynak kodu
 • Ücretsiz barındırma özellikleri
 • Özel web siteleri oluşturmak için önemli bir kaynak
 • Joomla kullanmaya hemen başlayın.

DEĞERLENDİRME  5.0 ★★★★★

Joomla! Siteleri birkaç saniye içinde kolayca çalışır duruma getirmek için ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi (CMS) ve web sitesi oluşturma yazılımıdır. Başlamak için kullanıcılar bir Joomla.com alt domain seçer, markalarının görünümüyle ilişkili bir şablon belirler ve içeriklerini özelleştirmeye başlar.

Joomla.com’ daki ücretsiz barındırma seçeneği, web sitenizi hızlı bir şekilde yayınlamanın harika bir yoludur. Ancak deneyimli geliştiriciler için Joomla.org ‘da bulunan açık kaynaklı yazılım paketi, özel web siteleri oluşturmak için önemli bir kaynaktır.

Joomla! geliştiricilerin dokuz kullanıcı grubuyla kayıt sistemi yapılandırmasına ve çeşitli izinler ve erişim türleri vermesine olanak tanır. LDAP, OpenID ve Gmail gibi kimlik doğrulama protokolleri, kullanıcı yönetiminin bir parçası olarak desteklenir.

Mikro veriler, SEO çabalarını artırmak için çalışabilen Joomla! ile birleştirilebilir. PHP 7 desteği ve Joomla! ile site performansını önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

Magento

magento web sitesi oluşturma

En İyi Ücretsiz e-Ticaret Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $0.00

 • Binlerce e-ticaret şablonu
 • Deneyimli kullanıcılar için açık kaynak kodu
 • Ücretli temalar ve uzantılar
 • Topluluk desteği
 • Magento kullanmaya başlayın.

DEĞERLENDİRME  5.0 ★★★★★

300.000’den fazla ticaret sitesi Magento‘ nun e-Ticaret platformunda çalışmaktadır. Magento, çevrimiçi ürün satan işletmeler için eksiksiz hizmetler sunar.

İşletmenizin büyüklüğüne ve hedeflerine bağlı olarak, Magento ‘nun e-Ticaret çözümleri, Topluluk Sürümü için ücretsiz maliyetten, kurumsal düzeydeki dev şirketler için 250.000 dolardan fazlaya kadar değişebilir.

Magento ‘nun Topluluk Sürümü, KOBİ’ler için mükemmel olan açık kaynaklı bir e-ticaret platformudur. Ücretsiz platform, siteleri kodlamaya gerek kalmadan hızla çevrimiçi hale getirmek isteyen işletmeler için bir mağaza şablonu sunar. Daha da iyisi, en iyi barındırma sağlayıcılarının çoğu, popüler yazılım için tek tıklamayla yüklemeler içeren Magento ‘ya özgü planlar sunarak çevrimiçi mağazanızı çalışır hale getirmeyi çok kolaylaştırır.

Magento Marketplace, mağazanızın işlevlerini geliştirmek için çok çeşitli uzantılar ve eklentiler sağlar- bunların çoğu ücretsiz olarak sunulur. Platformun topluluk forumları, site sahiplerinin en iyi uygulamaları ve sitelerini en iyi nasıl geliştirebileceklerini öğrenebilecekleri geliştiriciler ve satıcılardan oluşan bir topluluk da sağlar.

Corel

corel web sitesi oluşturma

Etkileşimli Siteler için Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $0.00

 • JavaScript ve XML Widget ‘ları
 • Zaman Çizelgesi Düzenleyicisi
 • Site Sihirbazı
 • Topluluk desteği

DEĞERLENDİRME  4.9 ★★★★★

Corel , kullanıcılara etkileşimli web sitelerini kolayca tasarlama ve geliştirme olanağı veren kodsuz web sitesi oluşturma yazılımı sunar. Yazılım maliyeti 199 $ dır; ancak Corel Website Creator ‘ın 30 günlük deneme sürümü ücretsiz olarak mevcuttur.

Deneme sürümü, kullanıcıların yazılımın amaçlarına uygun olup olmadığını belirleyebilmeleri için tam sürümün tüm işlevlerini sağlar. Yazılım, site sahiplerinin ses, video ve diğer gömülü uygulamalar gibi etkileşimli özellikleri sayfalarına eklemesine olanak tanır.

Corel ‘in web sitesi oluşturma yazılımı, etkileşimli siteler oluşturmak için JavaScript ve XML Widget ‘larını kullanır.

Sezgisel bir CSS3 tasarım kılavuzu ve profesyonelce tasarlanmış şablonlarla, kullanıcılar hayal ettikleri siteleri basit ve hızlı bir şekilde oluşturmaya başlayabilir. Metinden resimlere ve videolara kadar her şey, kullanımı kolay bir sürükle ve bırak ortamında yapılır.

Corel ‘in oluşturucusu, dinamik sayfa öğelerinin basit bir şekilde oluşturulmasını kolaylaştırmak için bir JavaScript ve XML widget koleksiyonu kullanır. Ziyaretçilere etkileşimli deneyimler sunmak istiyorsanız, sizin için doğru olup olmadığını görmek için Corel ‘in denemek için bir şans verin.

Google Sites

Google-sites websitesi oluşturma

Tanıdık Bir Arayüzle Kolay Bir Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $0.00

 • Tamamen Ücretsiz
 • Özelleştirilebilir Şablonlar
 • Basit Yönetim
 • Sezgisel Görsel Düzenleyici
 • Sürükle ve Bırak Ortamı

DEĞERLENDİRME  5.0 ★★★★★

Google artık bir web sitesi oluşturma yazılımı sunuyor! Ücretsiz ve arama motoru optimizasyonundan ekleyebileceğiniz her şeyi içeriyor. Google Sites , G Suite yöneticilerinin hem herkese açık hem de özel siteler oluşturmasına olanak tanır. Google’a göre bu, site oluşturmayı “ bir belgeyi düzenlemek kadar kolay ” hale getiriyor.

Nasıl çalışır: G Suite yöneticileri, yönetim konsolunda Google Sites ‘ı açıp kapatabilir. Siteleri açık olan kullanıcılar, yöneticinin etki alanında web siteleri oluşturabilir ve yönetebilir. Oradan, yönetici kimin siteleri görüntülemek ve sitelere erişmek için hangi izinleri alacağına karar verebilir ve bir sitenin herkese açık mı yoksa yalnızca kullanıcı grubundakiler tarafından görüntülenebilir mi olduğunu belirleyebilir.

Gerçekten web sitesi kurmak daha kolay olamazdı. Konsolun “Yeni Siteler” alanında Oluştur düğmesine tıkladığınızda, sürükle ve bırak ortamı yüklenir. Orada olduğunuzda, içerik ekleme zamanı. Sayfalar kolayca özelleştirilebilir ve görsel düzenleyici, video ve diğer dinamik içerik gibi farklı uygulamaları yerleştirmeyi kolaylaştırır.

Homestead

homestead web sitesi oluşturma

Müşterileri Çekmeyi Amaçlayan Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $7.99

 • Yüzlerce Şablon
 • 100 İşletme Kategorisi
 • 1 Milyondan Fazla Fotoğraftan Oluşan Resim Galerisine Erişim
 • 30 Günlük Ücretsiz Deneme
 • Sürükle ve Bırak Ortamı

DEĞERLENDİRME  4.8 ★★★★★

Markanızı yayınlamak ve hedeflenen bir müşteri tabanını çekmek istiyorsanız, Homestead sizin için iyi bir web oluşturucu olabilir. Homestead, 100 farklı işletme kategorisinde profesyonelce tasarlanmış yüzlerce şablon sunar. Şablonlar, görsel düzenleyicisi ile markanıza uyacak şekilde özelleştirilebilir ve kullanıcılara 1 milyondan fazla fotoğraf içeren bir kitaplığa erişim hakkı verilir.

Platformda bir ev sahibi olan kullanıcılar, siteleri bulmayı kolay hale getirmek için kişiselleştirilmiş alan adlarıyla çalışır ve Homestead ‘in SEO uzmanları, arama sıralamanızı yükseltmek için en iyi adı bile önerebilir. Markalı e-posta adresleri de Homestead hesaplarına dahil edilir.

Homestead ‘i çevrimiçi işletmeler için bu kadar değerli yapan şey, platformun her şey dahil pazarlama paketidir. Paketin araçları, Google, Google Haritalar, Yahoo! Yerel ve Bing Haritalar.

Promosyon kampanyalarında kullanılabilecek değerli ziyaretçi bilgilerini toplamak için sitelere formlar eklenebilir.

Homestead planları, temel paket için 7,99 ABD Doları ile Business Plus planı için 62,99 ABD Doları arasında değişmektedir. Platform, tüm planları için 30 günlük ücretsiz denemeler sunar, bu nedenle işiniz için uygun olup olmadığını görmek için hiçbir risk almadan kaydolabilirsiniz

Jimdo

jimdo web sitesi oluşturma

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Bir Web Sitesi Oluşturma Aracı

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $0.00

 • Profesyonelce Tasarlanmış Şablonlar
 • Mobil Duyarlı
 • Yönetim Uygulaması
 • 30 Günlük Ücretsiz Deneme
 • 500MB Depolama

DEĞERLENDİRME  4.8 ★★★★★

İyi bir çevrimiçi iş fikriniz varsa ancak web geliştirme hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, Jimdo arkanızda . Tek yapmanız gereken platformun profesyonel şablonlarından birini seçmek, onu markanızla ilgili görsellerle özelleştirmek ve mesajınızı eklemek. Gerçekten bu kadar basit.

Jimdo ‘nun şablonları kolayca özelleştirilebilir ve her türden işletme için çalışmak üzere oluşturulmuştur. Web sitesi oluşturma yazılımı, bir dizi başka kullanım örneğinin yanı sıra portföyleri sergilemek, ürünleri öne çıkarmak ve blogları barındırmak için temalar içerir.

Tüm Jimdo şablonları duyarlıdır, böylece hangi cihazda görüntüleniyor olursa olsun siteniz en iyi şekilde görünecektir. Site sahipleri ayrıca Jimdo uygulamasını kullanarak web sitelerini herhangi bir yerden ve herhangi bir mobil cihazda düzenleyebilir.

Platformun ücretsiz planı, yeni başlayanlara bir Jimdo.com alt alanı, 500 MB depolama alanı ve 2 GB bant genişliği sağlar. Ücretli planlar JimdoPro için aylık 7,50 ABD Doları ile JimdoBusiness için aylık 20 ABD Doları arasında değişmektedir. Bu premium planlar çok özelliklidir, bu nedenle sitenizin hedefine bağlı olarak ücretli seçeneklerden birine geçmek iyi bir seçim olabilir.

The Knot

1 Numaralı Düğün Web Sitesi Oluşturucu Platformu

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $0.00

 • Profesyonelce Tasarlanmış Özel Şablonlar
 • Sürükle ve Bırak Düzenleyici
 • Misafir ve Kayıt Listeleri
 • Bütçeleme Araçları

DEĞERLENDİRME  4.8 ★★★★★

Çiftler, The Knot ile nişan ve düğün planlarına ait haberleri herkese kolay bir şekilde duyurabilirler. Platform, düğün sitelerini çevrimiçi hale getirmeyi seçebilecekleri 100’den fazla temaya sahiptir.  The Knot tamamen ücretsizdir!

The Knot ile çiftler, büyük günlerinin haberlerini ve kayıtlarını tek bir merkezi konumda yayınlayabilirler.

Konuk listeleri, adresleri ve LCV’leri düzenlemeyi kolaylaştıran bir sürükle ve bırak düzenleyicide biçimlendirilebilir. Ve The Knot’s Budgeter aracıyla çiftler düğünlerini bütçelerine göre planlayabilirler.

Duda

duda web sitesi oluşturmaEn İyi Mobil Web Sitesi Oluşturma Yazılımı

Aylık Başlangıç ​​Fiyatı $14.00

 • Profesyonelce Tasarlanmış Şablonlar
 • Amazon Web Barındırma
 • Yüksek kullanılabilirlik
 • Duda Alt Alan Adı
 • Topluluk Desteği

DEĞERLENDİRME  4.7 ★★★★★

Gittikçe daha fazla insan ürün satın almak için internette telefonlarını kullanmakta. Bu nedenle işletmelerin etkili ve hızlı mobil sitelere sahip olması çok önemlidir. Yüklenmesi üç saniyeden uzun süren sitelere ait kullanıcıların %57’sinin siteden ayrıldığı unutulmamalıdır.

Neyse ki, Duda bu durumlar için çözümler sunar. Duda, optimum mobil deneyimler için temel olarak kullanmak üzere geniş bir mobil web sitesi şablonları kitaplığı barındırır.

Platformun güvenilir barındırması ve Google PageSpeed ​​kullanımı, yüksek kullanılabilirlik ve hızlı yükleme süreleri sağlar, bu da müşterilerin düşmesini önlemeye çalışır. Duda ‘nın ücretsiz planı, analiz ve izleme, Amazon’da web barındırma ve topluluk desteği sunar. Ücretsiz hizmetle, site sahipleri Duda alt alan adına sahip bir URL seçebilir (mobile.dudamobile.com/site/mysite) ve sayfalarına Duda markalı reklamlar eklemelidir.

Premium planlar ayda 7,20 ila 9,99 ABD Doları arasında değişmektedir. Ücretli seçenekler ek özelliklerle birlikte gelir ve özel bir alan adı içerir.